Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde 'Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş' çağrısı ile gerçekleştirilen "2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı" kapsamında Rize kurbanını paylaşarak yine hayır yarışında öncü oldu.

Rize, önceki yıllara göre bu yıl rekor denebilecek kurban bağışı oranıyla yine iyilik elini mazlumlara, mağdurlara ve ihtiyaç sahiplerine uzatarak yüzlerini güldürdü.

İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi Başkanı Naci Çakmakçı, 2023 yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programına ülke genelinde olduğu gibi Rize’den de yoğun bir katılım sağlandığını belirterek, "Bu yıl ilimizde kurban hisse bağış miktarı önceki yıllara oranla artmış durumda. Bu durum kurumumuza ve vakfımıza olan güvenin eseridir. Başta deprem bölgesi olmak üzere ülkemizin ve dünyanın ihtiyaç olan her yerinde mazlum, mağdur ve muhtaç kardeşlerimize halkımızın yardım elini ulaştırma noktasında aracı olduk. Sahipsizlik ve güçsüzlük duygusuna teslim olmuş coğrafyalara geleceğe dair umut olduk. Kardeşliğimizin pekişmesine vesile olduk. Bu güzel tablo milletimizin büyüklüğünün ve cömertliğinin bir göstergesidir. Yüce Rabbim, hayır ve hasenatta öncülük yapan, mazlum ve mağdurun her daim yüzünü güldüren aziz milletimizden razı olsun. Başta Sayın Valimiz Kemal Çeber’in kurban bağışında bulunarak destek verdiği programa, Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Metin, Çaykur Rizespor Kulübü, Çaykur Genel Müdürlüğü, ilimizdeki kurum çalışanları, iş insanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve halkımız bağışlarıyla katkıda bulundu. Yazılı ve görsel medyanın destekleri ile teşkilatımızın her kademesindeki personelimizin ve ilimiz geneli vakıf şubelerimizin yönetim kurulu üyelerinin özverili çalışmaları neticesinde Rize'de güzel ve etkili bir çalışma gerçekleştirdik. Tanıtım çalışmaları kapsamında afişler astık, broşürler dağıttık, istişare toplantıları, sosyal medya çalışmaları ve tv programları gerçekleştirdik. Kurban bağış noktaları oluşturarak hizmeti halkımızın ayağına götürdük." dedi.

Müftü Çakmakçı, Türkiye Diyanet Vakfına bağışlanan kurbanların usulüne uygun bir şekilde kesilerek etlerin ihtiyaç sahiplerine ve Kur’an kurslarına ulaştırıldığını bildirerek "Programa destek olan herkese, özverili çalışan ilimiz merkez ve ilçelerimizde görev yapan tüm personelimize ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize İl ve İlçe Şube Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Editör: Rize Müftülüğü