İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan ile birlikte Melikgazi İlçe Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen 2023 Yılı Mayıs ayı personel toplantısına katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Melikgazi İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir, "Melikgazi ilçemizde 305 cami, 116 Kur’an kursunda ve toplam 945 personelimizle din hizmeti yürütmekteyiz. 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizi etkileyen deprem sonrası deprem bölgesinde 45 Kur’an kursu öğreticisi, 65 din görevlisi ve 10 idari personel olmak üzere toplam 120 personelimizle görev yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Aynı zamanda yine deprem bölgesine ayni ve nakdi yardımlarınız oldu. Melikgazi İlçe Müftülüğümüzün dini ve hayri hizmetlerinin bu noktaya gelmesinde emeği geçen bütün paydaşlarımıza ve din görevlilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Akkuş-Bizim-en-büyük-görevimiz-halkı-din-konusunda-aydınlatmaktır03

Ardından din görevlilerine hitap eden İl Müftüsü Akkuş, "Vatandaşlarımız bizlere güveniyor, inanıyor ve bizlerden çok şey bekliyorlar. Kayseri İl Müftülüğü olarak gençlerimiz için 'Bir çay Bir Gönül' projesi gerçekleştiriyoruz. TDV Kayseri Şubesi kadın gönüllülerimiz, Kur’an kursu öğreticilerimiz ve vaizlerimiz parklara giderek orada gençlerimizle hasbihal ediyorlar. Onları dinliyorlar. Bizim en büyük görevimiz halkı din konusunda aydınlatmaktır. Bu bir tercih değil görevdir. Cami avlusuna, parklara ve okullara gidelim. Oradaki gençlerimizle ilgilenelim. Bunlar bizim yavrularımızdır. Gelecekte memleketimizi bu gençlere emanet edeceğiz. Çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Kolaylıklar diliyorum." ifadelerini kaydetti.

Akkuş-Bizim-en-büyük-görevimiz-halkı-din-konusunda-aydınlatmaktır02

Toplantı sonrası 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yardım çalışmalarına destek olan personele Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından gönderilen "Başarı Belgeleri" protokol tarafından takdim edildi.

Akkuş-Bizim-en-büyük-görevimiz-halkı-din-konusunda-aydınlatmaktır04

Ayrıca programda Melikgazi İlçe Müftülüğü tarafından emekli olan personele de belge takdim edildi.

Editör: Kayseri Müftülüğü