Mengen Kaymakamı Fatih Yıldız, göreve başlayan din görevlilerini kabul etti. Din görevlilerini makamında ağırlayan Kaymakam Yıldız, din görevlilerine başarılar dileyerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sonrasında İlçe Müftülüğü Toplantı Salonunda düzenlenen merasimde, yeni atanan din görevlilerine hitap eden Mengen İlçe Müftüsü Mehmet Özcan, "Öncelikle bizlere bu güzide kurumumuzda hizmeti nasib eden Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Hizmetlerimizi yürütürken toplumun her kesimine ulaşmak, İslam’ı ve sahih dini bilgiyi toplumun her kesimine anlatmak en temel gayemiz olmalıdır. Bizler atanmış din görevlisi mantığıyla değil, adanmış din görevlisi anlayışıyla hizmetlerimizi yürüttüğümüz zaman bu mümkün olacaktır. Biz üzerimize düşen sorumluluklarımızın hakkını vererek görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Görevlerimizi yerine getirirken dikkat edeceğimiz en önemli husus ise işimizi severek ve gönülden yapmak olmalıdır." ifadelerini kullandı.

Mengen Din Görevlileri Göreve Başlama 22

Program sonunda göreve yeni başlayan din görevlilerine Kur’an-ı Kerim ve Başkanlık yayınları hediye edilerek dualarla görev yerlerine uğurlandı.

Editör: Ömer Ceylan