Tescil edilen hafız sayısı 150 bini buldu

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Kur'an-ı Kerim'in, sadece okunmak için diye değil anlaşılmak, yaşanmak ve hayata hakim kılmak için geldiğini belirterek "Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından tescil edilen hafız sayısı 150 bini buldu." dedi. 

Malatya Müftülüğü 07.01.2019, 12:45
Tescil edilen hafız sayısı 150 bini buldu
banner197

Malatya'da, Kur'an kurslarından mezun olan 105 öğrenci için Müftülük tarafından hafızlık töreni düzenlendi.

Malatya Valisi Aydın Baruş, Merkez Kapalı Spor Salonu'ndaki "Hafızlık Merasimi" programında yaptığı konuşmada, hafızlığın önemine dikkati çekerek, "Kur'an-ı Kerim'in hatasız bir şekilde bizlere aktarılması hafızlar sayesinde olmuştur. Onun için milletimiz hafızlık müessesesine çok önem vermiş." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ise çocuklarını Kur'an kurslarına gönderen anne ve babalara teşekkür etti.

Hafızların Kur'an'ın muhafızları olduğunu işaret eden Şahin, şunları kaydetti:

"Kur'an-ı Kerim'i ezberlemek suretiyle onu gönlünüze, beyninize nakşettiniz ama vazifeniz bitmedi. Bundan sonra da ikinci adım olarak Kur'an-ı Kerim'i anlamak için gayret sarf edeceksiniz. Çünkü Kur'an sadece okunsun diye değil anlaşılmak, yaşanmak ve hayatımıza hakim kılmak için gelmiş bir kitaptır. Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından tescil edilen hafız sayısı 150 bini buldu."

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu ise hafızlığın gelişmesi adına her türlü yatırımı yapmaya devam ettiklerini aktararak, "Sadece Kur'an-ı Kerim'in ezberlenmesiyle yetinmiyoruz. Hafız olan öğrencilerimizin aynı zamanda Kur'an-ı Kerim'i anlamalarını ve başkalarına da anlatabilecek seviyeye gelmelerini hedefliyoruz." dedi.

Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Battalgazi, Yeşilyurt, Darende ilçe müftülüklerine bağlı Kur'an kurslarından mezun olan 105 hafıza başarı belgeleri ile hediyeleri verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (11)
malatyalı 1 yıl önce
çok güzel bir proğram oldu ilk defa kapalı spor salonunda böyle bir proğram yapıldı 3000 kişiyi aşkın kişi vardı hafızlarımız onure edildi hafızlarımız ve aileleri adına Diyanet müftülük yetkililerine teşekkür ediyoruz ayrıca istanbul fatih cami imamının kuran ziyafeti bizleri doyurdu herkese selamlar
bilal . 1 yıl önce
DUA : ey bizim rabbımız, hafızlarımızın sayısı arttığı gibi muhafızlarımızın sayısı da artsın... AMİN...
Mehmet Raif büyükkol 1 yıl önce
ALLAH CC sayılarınızı artırsın ve amel etmeyi nasib etsin AMİN
ömer cordan 1 yıl önce
Haydar Bekiroğlu hoca'ya katılıyorum.Hafız olmak ne kadar önemli ise ,kuranı azimuşşanı beyne nakşetmiş olmanın getirdiği sorumluluk da onun kat kat daha fazlası ehemmiyete haizdir.Allah c.c. sadece kitabımızı ezberleyen değil,onu anlayan,yaşayan ve yaşatmak için canla başla çalışan hafızlarımızın sayısını arttırsın inşAllah.Kuranımızı sadece taşıyan değil, onu aşılayıp iman kurtarmaya çalışan hafızlara ihtiyacımız var. Vitrin hafızlarına değil, fikrin hafızlarına ihtiyacımız var.Rabbim onları, yetiştirenlerini, ana-babalarını ,tüm yakınlarını ; hepimizi cennet ile ödüllendirsin inşAllah..Tüm muttaki hafızlarımızın şafaatinden mahrum eylemesin.Amin, ecmağin......
Bir garip yolcu 1 yıl önce
Hafiz ol hafız kal hafız yasa hafız ol Huzur Bâri'de hafız dur inşAllah
Mehmet GEYLANİ 1 yıl önce
MaşAllah...
Rabbim hafız kardeşlerimizin sayısını arttırsın, muhafız kalabilmeyi de hepimize nasip etsin inşAllah...
Rabbim'e bizlere böyle büyük bir nimeti lutfettiği için sonsuz hamd ediyorum.
Azim olan Allah! Bizleri muhafız kalabilmeyi, sıratı müstakim üzere yaşam sürmeyi ve muttaki bir kul olarak can vermeyi nasip eylesin...
Allah hepimizden razı olsun inşAllah...
Cihat Şenol 1 yıl önce
MaşAllah Allah amel etmeyi nasib etsin
İsmetsancak 1 yıl önce
Allah emeği geçen herkesten razı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın