Lennestadt Belediyesi‘nin düzenlediği temizlik günü etkinliğine katılan Lennestadt DİTİB Yeşil Camii öğrencileri cami ve çevresini temizledi. Temizlik etkinliğine belediye ekipleri de destek verdi.

Lennestadt 6

Lennestadt DİTİB Yeşil Camii 6-12 yaş grubu öğrencilerinin çevre temizliğinin önemini öğrenmek ve farkındalık oluşturmak için örnek bir etkinliğe imza attıklarını ifade eden dernek başkanı Adem Bolatlı, cami çevresinin temizliğini yapan öğrencilere teşekkür etti. Bolatlı, "Camiler sadece ibadethane değil, aynı zamanda sosyal hayatın içerisinde yer alan eğitim, kültür ve diğer alanlarla hayatın canlı bir şekilde yaşandığı merkezlerdir. Öğrencilerin fahri çalışması ile güzel bir dayanışma ve toplumsal sorumluluk örneği sergilenmiştir." dedi.

Lennestadt 1

Bolatlı, Lennestadt beldesinde okullar, yardım ve hayır kuruluşlarının etkinliğe katıldığını, belde belediyesi tarafından takdirle karşıladığını ve örnek bir çalışma olarak değerlendirildiğini kaydederek, belediye başkanı Tobias Puspas’a teşekkür etti.

Lennestadt 2

Din görevlileri Recep Bilgili ve Yasemin Ekinci’de etkinliğe katılan öğrencilerin hem 'Temizlik imandandır‘ hadisini uygulamalı olarak öğrettiklerini hem de Müslümanın çevreyi temiz tutması gerektiğini uygulamalı olarak gösterdiklerini söyledi.

Lennestadt 3

Uzun süren temizliğin ardından Lennestadt DİTİB Yeşil Camii yönetimi tarafından çocuklara ikramlarda bulunuldu. Lennestadt Belediyesi tarafından etkinliğe katılan öğrencilere gönderilen hediyeler dağıtıldı. Dernek başkan yardımcısı Nurhan Demirtaş’ta hediyeleri takdim ederken, öğrenciler seneye aynı etkinliğe katılmak ve çevreyi temiz tutmak için söz verdiler.

Lennestadt 8

 

Editör: Avrupa Haber Merkezi