İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına Afyonkarahisar'da tepki gösterildi.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından oluşan Milli İrade Platformunun öncülüğünde Zafer Meydanı'nda toplananlar Kur'an-ı Kerim okudu.

Basın açıklamasının ardından dua edildi ve topluluktakiler sloganlar attı.

Sivas

Cumhuriyet Meydanı'nda Kur'an-ı Kerim'in okunmasıyla başlayan programda, ellerinde Türk bayrağı taşıyan çok sayıda kişi slogan atarak Kur'an-ı Kerim'in yakılmasını ve İsveç'i protesto etti.

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri adına basın açıklaması yapan Efe Zileli, Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına izin veren İsveç'i bu provokasyonların bir parçası olarak gördüklerini söyledi.

Kutsal olana saldırmanın hiçbir şekilde düşünce ve ifade özgürlüğü kisvesiyle örtülmeyeceğini vurgulayan Zileli, "Aksine bunun bir nefret suçu olduğunu biliyoruz. Ancak her nedense Müslümanların kutsalı söz konusu olduğunda bütün dünyanın, bilhassa Batı'nın nasıl üç maymunu oynadığını da görüyoruz." dedi.

Zileli, İsveç makamlarının, Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde, Kur'an-ı Kerim'i yakma girişimine izin vermesini lanetlediklerini ve şiddetle kınadıklarını ifade etti.

İzmir'deki NATO karargahı önünde, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına tepki

İzmir'in Buca ilçesindeki NATO Müttefik Kara Komutanlığı Karargahı önünde, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasını protesto edildi.