Sivas İl Müftülüğüne bağlı Abdulvehhabi Gazi Yatılı Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Fatma Gül, 46 yaşından sonra hafızlık çalışmasına başladı.

Zeki Hayran İmam Hatip Hafızlık Proje Ortaokulunda da görevli olan Fatma Gül, boş vakitlerini değerlendirerek hafızlık eğitimine devam etti.

Hafızlık sürecini başarıyla yürüten Gül, azimle çalışıldıktan sonra her şeyin başarılabileceğini ifade ederek; "İnsan azimle çalıştıktan sonra her şeyi başarabilir. Ama bahaneler arkasına sığınmak insana tembellikten başka bir şey kazandırmaz. Ben diyabet hastasıyım. Sağlık sorunlarıma rağmen her gün  ev işlerinden arta kalan zamanda Kur’an-ı Kerimi ezberleme gayreti içinde oldum." dedi.

40-yaşından-sonra-hafız-oldu-22

- Hafızlık belgesini İl Müftüsü Altunkaya takdim etti

Diyanet İşleri Başkanlığınca gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavında başarılı olan Fatma Gül, hafızlık belgesini İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya'nın elinden aldı.

İl Müftülüğünde yapılan belge takdim programında konuşan Müftü Altunkaya, "Fatma Gül  hocamızın kendi gayreti ile gerçekleştirdiği hafızlık eğitimi gerçekten takdire şayan ve din görevlilerine örnek bir davranış niteliğindedir. Hocamızı tebrik ediyor, Yüce kitabımızın ömür boyu kendisine yoldaş olmasını diliyor, kronik rahatsızlığı içinde geçmiş olun dileklerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Altunkaya, hafızlığını tamamlayan Kur'an kursu öğreticisi Fatma Gül’ü tebrik ederek belgesini takdim etti.