Merkez Nur Camii ve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen iki ayrı kermeste ziyaretçiler, Kur’an kurslarına ve öğrencilere destek olmanın mutluluğunu yaşadı.

Elde edilecek gelirin Kur’an kursları ihtiyaçları için kullanılacağını ifade eden İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, "Allah Resulü (sav) 'Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir' buyuruyor. İnşallah çocuklarımızın geleceğe güvenle bakabilmesi için de Allah’ın son mesajı olan yüce kitabımız Kur’an-ı kerim’i okumalı, öğrenmeli, okuduğunu anlamalı, anladığı ile amel edebilmelidir. Bunun için biz de ya okuyan ol, ya öğrenen ol, ya öğreten ol, ya seven ol, ya da yardımcı ol anlayışı ile hareket etmeliyiz. İnşallah bu gün burada gençlerimize, çocuklarımıza, geleceğimize katkı sağlamak amacıyla bir faaliyette bulunduk. Emeği geçen bütün kardeşlerime, hanımefendilere, beyefendilere, bütün görevlilerimize canı gönülden şükranlarımı arz ediyorum. Rabbim yaptığınız emeklerin karşılığını öbür alemde kat kat almayı nasip eylesin. Kermesimiz hayırlara vesile olsun." dedi.

kırıkkale-kermes-22

İl Müftü yardımcıları, şube müdürleri ve  din görevlilerinin de hazır bulunduğu kermeste döner, gözleme, sarma, tatlı, pasta, börek ve çeşitleri satışa sunuldu.

kırıkkale-kermes-33

Editör: Ömer Ceylan