banner203

banner222

Türkiye Düşünce Platformundan hayati uyarı: Diyanet’in kararına uyun

Türkiye Düşünce Platformundan yapılan açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının camilerde cemaatle namaz kılınmamasına yönelik kararının doğru bulunduğu, bu süreçte evlerde aile fertlerine cemaatle namaz kılma alışkanlığı kazandırılabileceği vurgulandı.

Koronavirüs 19.03.2020, 12:27
Türkiye Düşünce Platformundan hayati uyarı: Diyanet’in kararına uyun

Türkiye Düşünce Platformundan yapılan açıklamada, "Ev içinde cemaat yaparak, bu geçici süreyi değerlendirmek ve aile fertlerine cemaatle namaz kılma alışkanlığı kazandırmak mümkün olacaktır." ifadesine yer verildi.

Türkiye Düşünce Platformundan, Diyanet'in 'camilerde cemaatle namaz kılınmaması' kararına destek

Türkiye Düşünce Platformundan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığının “camilerde cemaatle namaz kılınmaması” kararına destek geldi.

Platformdan yapılan açıklamada; Diyanet İşleri Başkanlığının camilerde cemaatle namaz kılınmamasına yönelik kararının doğru bulunduğu, bu süreçte evlerde aile fertlerine cemaatle namaz kılma alışkanlığı kazandırılabileceği vurgulandı.

Türkiye Düşünce Platformundan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ve diğer birimlerin özverili çalışmalarıyla koronavirüsün Türkiye'ye ulaşmasının önemli oranda geciktirildiği belirtildi.

Tüm kurum ve kuruluşların halkın sağlığını korumak adına üzerine düşen görevi büyük bir sorumluluk bilinci ve titizlikle yerine getirdiğine işaret edilen açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının, camilerde cemaat ile namaz kılınmasını, hastalık tehdidi bitene kadar tehir ettiği hatırlatıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

- Diyanet İşleri Başkanlığının almış olduğu bu kararı doğru buluyoruz

"Cami cemaatinin, ailelerinin ve komşularının can emniyetinin sağlanması, dinimizin korunmasını emrettiği en temel haklardan olan can emniyeti açısından öncelik arz etmektedir. Bu vesileyle ev içinde cemaat yaparak, bu geçici süreyi değerlendirmek ve aile fertlerine cemaatle namaz kılma alışkanlığı kazandırmak mümkün olacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığının almış olduğu bu kararı doğru buluyoruz."

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Peygamber Efendimizin bir hadisiyile örnek verdi:

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş tedbirlerin dini boyutunu anlattı:

--

Kaynak: AA
Yorumlar (10)
Mustafa SÜLÜ 11 ay önce
Diyanet ve Almanya’da Ditibimizin almış olduğu kararlara uymak hepimizin insani olarak uymamız gereken kurallardır.Rabbim bu sıkıntılı günlerde tez zamanda tüm insanlığı kurtarsın.
Abdurrahman YILMAZ 11 ay önce
Karar doğrudur.Destekliyorum
Kubra 11 ay önce
Bitsin corona artlk
Burhan Sakal 11 ay önce
Bu bir İlahi bir imtihan ..Allahimiz mümin olduğunu söyleyip Cuma namazına Ezan okununca girip alel acele haftalık kıldığı bu mübarek günün özel namazin kıymetini bilemeyiz gaflet ve dalaletde olan bir sebeple geçici eda edilmeyen Cuma namazını gelecek günde daha samimiyetle hepimize eda etmeyi Yüce Allah omuz nasip takdir ikram ve ihsan eylesin İnşaAllah..
Erdal 11 ay önce
Diyanetimizin kararı kesinlikle doğrudur....Rabbim hepimizi böyle hastalıklardan korusun âmin....lütfen dikkatli olalım...tedbirli olalım...namazları evlerimizde kılalım
Kemal koylan 11 ay önce
Harfiyen vatandas olarak devletimizle birlikte olmaliyiz
Mahmut Durmuş 11 ay önce
Kararı yerinde ve gerekli buluyorum.
Ömer 11 ay önce
Çok doğru bir karar. Allah erken davrananlardan razı olsun. İnşAllah bu musibeti fazla kayıp vermeden atlatırız. Mevla yardımcımız olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın