Konya İl Müftülüğü bünyesindeki Konya Dârü’l-Kurrâ'sında eğitimlerini tamamlayan 11 Kurra hafız için "Aşere Takrib Tayyibe İcazet Merasimi" düzenlendi.

Sultan Selim Camii’ndeki merasim Kur’an-ı Kerim tilaveti ve icazet alacak kurra hafızların hatim tertibini icra etmeleriyle başladı.

osman-şahin-konya-44

Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoglu’nun açış konuşmasının ardından Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Dr. Hafız Osman Şahin selamlama konuşmasında, kıraat ilminin önemine vurgu yaptı.

osman-şahin-konya-11

Konya’nın bu alanda başarılı olduğunu ifade eden Şahin, "Allah, Kur’an-ı Kerim'in ve bu ilmin şerefinden bizleri ve toplumumuzu mahrum eylemesin." niyazında bulunarak Kur’an-ı Kerim tilavet etti.

osman-şahin-konya-66

Daha sonra konuşan İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge de "Bugün Konyamızda Kur’an-ı Kerime, tilavet, hıfz ve onun üzerinde kıraat ilmiyle kurra hafız olma vasfını kazanmış kardeşlerimizin icazet merasimleriyle Sultan Selim Camii’nde yeni bir hizmetin şahidi ve hizmetçisi oluyoruz. Rabbim şahid eylesin ve bu hizmeti kıyamete kadar devam ettirmeyi nasip eylesin." ifadelerine yer verdi.

osman-şahin-konya-55

Şeyhü’l-Kurrâ Ünver Güngör’ün, kursiyerlerin aldıkları icazetnameyi okumasının ardından Reisü’l-Kurra Mustafa Demirkan dua yaptı.

osman-şahin-konya-33

Program 11 kursiyere belge takdimi ile sona erdi.