banner250

banner246

Evliliğe İlk Adım seminerleri sürüyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan “Evliliğe İlk Adım” seminerleri, yeni evlenen ve evlilik hazırlığında olan çiftlerin katılımıyla ülke genelinde devam ediyor.

Konya Müftülüğü 24.02.2020, 12:22
Evliliğe İlk Adım seminerleri sürüyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla düğün hazırlığı yapan ve yeni evlenen çiftlere yönelik başlatılan “Evliliğe İlk Adım, Huzurlu Aile Güçlü Toplum Güvenli Gelecek” projesi kapsamında, il ve ilçe müftülükleri koordinesinde seminerler düzenleniyor.

Bu kapsamda Konya İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, yeni evlenen ve evlilik hazırlığında olan çiftlere yönelik “Evliliğe İlk Adım” semineri düzenledi.

Seminerlere çiftlerin ilgisi yoğundu.

Müftülüğe yapılan başvuruların değerlendirilmesinin ardından Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından planlanan seminerlerde; “Aile İçi İletişim”, “Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun”, “Nikâh ve Sorumlulukları”, “ Evlilikle Büyüyen Ailem”, “Ailede İffet ve Mahremiyet”, “Çocukla Şenlenen Yuvalar”, “Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı” ile “Evlilik: Ahirete Uzanan Birliktelik” konularında bilgi verildi.

Seminer sonunda çiftlere, İl Müftü Yardımcısı Betül Şimşek Öztürk tarafından “Katılım Belgesi” ile birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Asiye bilir 1 yıl önce
Bilhassa bu alanda ciddi adımlar atılmalı çünkü gençlerimiz harama yöneliyor ve sonu hüsran
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?