Her sene milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü  başladı.

Bu kapsamda Kırıkkale  il ve ilçe müftülüklerine bağlı tüm Kur’an kurslarında ve camilerde "Yaz Kur’an Kursu" açıldı.

k kale kamp 1

Bu yıl Yaz Kur’an Kurslarıyla birlikte yatılı eğitim almak isteyen 12-18 yaş arası gençler için  de  Kırıkkale’de "Yatılı Yaz Kur’an Kursları" da açıldı.

Merkez Şehit Alpaslan Yazıcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda kız öğrencilerine yönelik, Merkez Prof. Dr. Beşir Atalay Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda erkek öğrencilere yönelik  açılan Yatılı Yaz Kur'an kursularında Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler derslerinin yanı sıra çocukların yaşlarına uygun sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yer alıyor.

k kale  kamp 5

Oryantiring, musiki, drama, film, akıl ve zeka oyunları gibi değişik etkinliklerin düzenlendiği kursta öğrenciler hafta sonu Hacılar Beldesi’nde kampta bir araya geldi.

Kampta alanında uzman öğretmenlerden  oryantring, izcilik, telsiz, harita okuma  eğitimi alan öğrenciler, doyasıya eğlendi.

k kale  kamp 4

Kız ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı günlerde düzenlenen kampa katılan öğrencilerden  Elmas Nesibe Karapınar "Bu sene Kırıkkale il Müftülüğü tarafından düzenlenen yatılı yaz kursuna katıldım. Şu an kamp alanımızdayız kursumuzda dini eğitim yanında, el becerileri, drama, akıl zeka oyunları Oryantiring gibi faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca 'Tatlı Şeyler Atölyesi'nde kendimiz pişirip kendimiz yiyoruz. çok eğlenceli zaman geçiriyoruz ve önümüzde güzel bir Konya gezisi bizi bekliyor. Emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyorum bütün arkadaşları bekliyorum." dedi.

k kale kamp 2

İl Müftü Yardımcısı Kübra Göker ile birlikte kampı ziyaret eden İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar,  kamp hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerle sohbet eden Müftü Yaşar,  "Programlarımızda ve  yaz kurslarımızda  emeği geçen bütün müftülük personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum, hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum." dedi.

Editör: Kırıkkale Müftülüğü