Minikler tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan etkinlikte, Çocukların coşkusuna ortak olan İl Müftüsü Alettin Bozkurt, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın 2012 yılında temellerini attığı 4-6 Yaş Kur’an kurslarımız velilerimizin de büyük gayretleriyle gün geçtikçe daha iyi bir konuma gelmektedir.

Gençlerimiz, yavrularımız  ülkemizin  en önemli serveti en önemli gücü ve umududur aynı zamanda geleceğimizin teminatıdır. Onlara ulaşmak onlara rehberlik etmek, maneviyatlarına özen göstermek ve bu konuda onlara rehberlik etmek hepimizin ortak sorumluluğu ve görevidir.

Kilis 4 6 Yaş Kuran Kursları Yıl Sonu Programı 22

Bu kurslarımızda öğrenciler, yaşlarına uygun dini bilgileri, öz bakım becerilerini ve okul öncesi temel kavramlarını eğlenerek öğreniyorlar. Ailelerimizin desteği, hocalarımızın gayreti ile bir eğitim döneminin daha sonuna geldik. Velilerimizi, hocalarımızı, öğrencilerimizi tebrik ediyoruz." dedi.

Program Ravza ilahi grubunun sema gösterileri ve ilahi dinletisi ile devam etti.

Etkinlikte miniklere pamuk şeker ve dondurma ikramı yapıldı.

Kilis 4 6 Yaş Kuran Kursları Yıl Sonu Programı 33

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, İl Müftü yardımcıları, şube müdürleri, Kur’an kursu öğreticileri ve öğrenci velileri katıldı.