Filistin resmi ajansı WAFA'nın Gazze'deki yerel kaynaklardan aktardığı habere göre, katil İsrail savaş uçakları, Han Yunus ve Nusayrat kamplarına yoğun saldırılar düzenledi.

Katil İsrail'in Gazze'de gece boyu süren hava ve topçu saldırılarında onlarca kişi öldü (1)

Saldırılarda en az 15 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

El Aksa kanalının Telegram hesabından yapılan açıklamaya göre ise katil İsrail savaş uçaklarının, Nusayrat ve El-Bureyc kamplarına düzenlediği saldırılarda 31 Filistinli hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Katil İsrail'in Gazze'de gece boyu süren hava ve topçu saldırılarında onlarca kişi öldü (7)

Sosyal medya hesabında, saldırıda yaşamını yitiren Filistinlilere ait görüntülere yer verildi.

Katil İsrail güçlerinin Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Tel ez-Zater bölgesinde cami ve evlere yönelik düzenlediği saldırılarda da ölen ve yaralananlar var.

Ayrıca katil İsrail savaş uçaklar ve topçu birlikleri, kentin Zerka ve Cibaliye bölgelerine gece boyu yoğun saldırılar düzenledi. Saldırıda birçok ev zarar görürken ölen ve yaralanalar oldu.

Katil İsrail güçlerinin, "güvenli bölge" olarak ilan etttiği Gazze'nin güney kısmında da saldırılar düzenliyor.

Katil İsrail'in Gazze'de gece boyu süren hava ve topçu saldırılarında onlarca kişi öldü (3)

Gazze'deki hükümetin medya ofisi de katil İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyine doğru "güvenli" ilan ettiği yollarda yerinden edilmiş yüzlerce Filistinlinin cesetlerinin bulunduğunu gösteren görüntüler yayımladı.

Katil İsrail'in Gazze'de gece boyu süren hava ve topçu saldırılarında onlarca kişi öldü (2)

Katil İsrail uçakları Han Yunus ve Nusayrat kamplarına bombardıman düzenledi: 15 ölü

Katil İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin Han Yunus ve Nusayrat kamplarına düzenlediği bombardımanda 15 Filistinli yaşamını yitirdi, onlarca kişi yaralandı.

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, katil İsrail savaş uçakları, Han Yunus ve Nusayrat kamplarına yoğun saldırılar düzenledi.

Katil İsrail'in Gazze'de gece boyu süren hava ve topçu saldırılarında onlarca kişi öldü (5)

Katil İsrail savaş uçaklarının Nusayrat kampında Zühd ailesine ait evi bombalaması sonucu 13 Filistinli hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Han Yunus bölgesinde bulunan, Avrupa Hastanesi yakınındaki Ebu Aker ailesine ait evin bombalanması sonucunda da bir kadın ve çocuğu öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Katil İsrail'in Gazze'de gece boyu süren hava ve topçu saldırılarında onlarca kişi öldü (6)

Kaynak: AA