Kahramanmaraş'ta hafızlık eğitimini tamamlayan 600 öğrenci için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.

Merkez Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından genç hafızlar, tekbirler eşliğinde hocalarıyla tören alanına geldi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, burada yaptığı konuşmada, hafızlığın her kişiye nasip olmadığını söyledi.

kahramanmaraş-22

Hafızlık eğitimini tamamlayan 600 öğrencinin her türlü tebrik ve takdiri hak ettiğini belirten İşliyen, şunları kaydetti:

"Çocuklarımızın, gençlerimizin yetişmesinde emeği, desteği, duası ve katkısı olan kim varsa Allah ondan razı olsun. Kur'an kurslarımızda çocuklarımızın manevi eğitimini destekleyen kent protokolümüzden Allah razı olsun. Çocuklarımız, gençlerimiz Kur'an-ı Kerim'e karşı vazifelerimiz konusunda önemli bir adım attılar. Bugün 600 hafızımızın icazet töreni vesilesiyle bir araya geldik. Kur'an yolculuğunda hafızlarımızın Kur'an ezberlemesi en önemli adımdır. Arkası gelecek. Eğer hafızlık serüveninin arkası gelmez, sadece ezberledikleriyle kalırlarsa Kur'an'ın yarın bizden şikayet etmesi ve Peygamberin bizden şikayet etmesine engel olamayız. Servetimiz değil bizi biz yapan, bizi insan yapan. Şöhretimiz, makamımız, biriktirdiklerimiz değil. Allah, selim kalplere sahip olmayı nasip eylesin. Allah her birimize Kur'an-ı Kerim'in şefaat ettiklerinden olmayı nasip etsin."

kahramanmaraş-33

İl Müftüsü Mustafa Tekin ise hafızların yetiştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından aralarında görme ve yürüme engelli hafızlarında bulunduğu 600 öğrenciye protokol üyelerince icazet belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi.

Programa, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tolga Yağan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve hafızların aileleri katıldı.

Editör: Ömer Ceylan