İstanbul İl Müftülüğü Diyanet Haber Koordinatörlüğünce "Diyanet Haber Tanıtım ve Sosyal Medyada Kurumsal Kimlik Oluşturma Projesi" hazırlandı.

İstanbul İl Müftülüğü Diyanet Haber Koordinatörü Din Hizmetleri uzmanları İsa Hubup ve Muhammet Gündoğdu tarafından hazırlanan proje Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kabul edildi.

Proje kapsamında Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB), Gençlik, Engelli, Bağımlılık, Göç, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile diğer koordinatörlere yönelik çevrimiçi ve yüz yüze seminerler gerçekleştirildi.

Seminerlerde, Diyanet Haber portalı tanıtılırken Diyanet Haber'e haber akışının sağlanması, haber hazırlamadaki temel ilkeler, haber yazma teknikleri ve haber formatı, haber fotoğrafı, internet gazeteciliği, etkili ve verimli sosyal medya kullanımı, sosyal medyada kurumsal kimlik konuları ele alındı.

İyiliğin-habercileri-İstanbul’da-bir-araya-geldi02

Çalışmaların 2023 yılında da hız kesmeden süreceğini belirten Din Hizmetleri Uzmanı İsa Hubup, "Diyanet Haber portalımızın tanıtılmasında ve haber akışının sağlanmasında ilçelerdeki arkadaşlarımızla mesai mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Çalışmamızda bize destek olan başta Dijital Yayınlar Daire Başkanımız Adil Elzerey ve İl Müftümüz Prof. Dr. Safi Arpaguş olmak üzere herkese teşekkür ederim." dedi.

İyiliğin-habercileri-İstanbul’da-bir-araya-geldi03

Din Hizmetleri Uzmanı Muhammet Gündoğdu, "Seminerlerimize ilgiyle katılan koordinatörlerimizden güzel dönüşler aldık. Gerek düzenlediğimiz ankette ve gerekse gelen haberlerde memnuniyetlerini ifade ettiler. Ankette ayrıca sahadaki ihtiyaçları sorduk ve beklentilerini ifade ettiler. Farkındalık oluşturan proje, hepimiz için istifadeli bir çalışma oldu. Katılımcı tüm koordinatörlerimize teşekkür ediyoruz." diye konuştu.