Yerel aktivist Muhammed Ayad Avad, yaptığı yazılı açıklamada, işgalci İsrail'in, El Halil'in kuzeyindeki Beyt Emr beldesine baskın düzenlediğini belirtti.

Avad, bu duruma tepki gösterenlere, plastik ve gerçek mermiler ile göz yaşartıcı gazla müdahale eden işgal askerlerine, Filistinlilerin de taş atarak karşılık verdiğini aktardı.

Olayda işgalcilerin her iki ayağından gerçek mermiyle vurduğu 16 yaşındaki Filistinli gencin yaralandığını ifade eden Avad, onlarca Filistinlinin de gazdan etkilenerek boğulma tehlikesi geçirdiğini kaydetti.

Öte yandan, Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, El Halil kentinin güneyinde yer alan Dura beldesi sakinlerinden Filistinli genç Suheyb el-Caba, işgalci İsrail askerlerinin saldırısı sonucu yaralandı.

İşgal askerlerinin 3 Filistinli genci seyahat ettikleri bir araçtan inmeye zorladığı, ardından darbettiği, iki genci de gözaltına aldıkları kaydedildi.

İşgalci askerlerinin Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında açtıkları ateş sonucu bu yılın başından bu yana 3'ü çocuk olmak üzere 4 Filistinli genç hayatını kaybetti.