Van İl Müftülüğü ve İpekyolu İlçe Müftülüğü iş birliğinde Aişe-i Sıddıka Hafızlık Kız Kur’an Kursu'nda "Mevlid-i Nebi Programı" düzenlendi.

Programa İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık, İl Müftü yardımcıları Sacit Emiri ile Melike Seyitoğlu Özkan, İpekyolu İlçe Müftüsü Şehmus Bayler, öğrenci ve öğreticileri katıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü Şık, "Sevgili çocuklar! Peygamber Efendimiz (sav)) Mekke’den Medine’ye hicret ederken, sizin yaşıtınız olan kız çocukları, ona sevgi gösterisinde bulundular. Allah Resûlünün onlara beni çok seviyor musunuz? sorusuna hep bir ağızdan, evet ya Resûlüllah seni çok seviyoruz. Peygamber de buna karşılık vallahi ben de sizi çok seviyorum.' dedi. Elbette ki Peygamber sevgisi sadece o döneme mahsus değildir. Eğer bugün Peygamber (sav) aramızda olsaydı, hatta bu kürsüde olsaydı sizin bu şiirler ve ilahilerle göstermiş olduğunuz ona karşı sevgiye, elbette o da şöyle bir cevap verecekti. Vallahi ben de sizi Medine’de beni karşılayan o çocuklar kadar seviyorum, diyecekti." şeklinde konuştu.

Program öğrenciler tarafından okunan şiir ve ilahilerle devam etti.

Program sonunda çeşitli dallarda başarı gösteren öğrencilere hediye ve ödülleri takdim edildi.