Neukirchen – Vluyn DİTİB Hamidi Veli Camii ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine; derneğin 1987 kuruluş yılından bugüne kadar görev yapan dernek başkanları, yöneticileri ve cami cemaati ile semt sakinleri katılarak iftarlarını birlikte açtılar.

Neukirchen Iftar 10

Program, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dernek başkanı İbrahim İnci‘nin selamlama konuşmalarıyla başladı.

Neukirchen Iftar 7

Birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları veren İnci, katılımcılara derneğe desteklerinden ötürü teşekkür etti. Mübarek Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşma duygularını hatırlattığını dile getiren İnci, insanların topluluk olarak bir araya gelmenin değerini ve zor zamanlarda birbirlerine destek olmanın önemine dikkat çekti.

Neukirchen Iftar 9

İftar yemeğine katılan DİTİB NRW Eyalet Düsseldorf Bölge Birliği Başkanı Erhan Akyol da, “Birlik, beraberlik ve sevgi içerisinde idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı'nın kutlu olmasını diliyorum. Tüm İslam alemine huzur ve sevinç getirmesini temenni ediyor, hepinize hayırlı iftarlar diliyorum.” dedi.

Neukirchen Iftar 2

Neukirchen Iftar 4

Konuşmaların ardından, derneğin kuruluşundan bu güne gelene kadar görev yapan dernek başkanlarına teşekkür plaketi takdim edildi.

Neukirchen Iftar 3

Neukirchen Iftar 1

Okunan akşam ezanı ile birlikte oruçlar açıldı. Dualarla son bulan iftar programı sohbet ile devam etti. Günün anısına çekilen toplu fotoğrafla program sona erdi.

Neukirchen Iftar 6

Editör: Avrupa Haber Merkezi