Hakkari İl Müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an kursu öğrencileri Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve ahlak derslerini öğrenmenin yanında gerçekleştirilen sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bir araya geliyor.

hakkari-11-10

Çocukları caminin manevi iklimine alıştırmak, cami ve cemaat bilinci vermek için çeşitli etkinliklerde bir araya geldiklerini belirten İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, "Birbirine yakın cami ve kurslarda eğitim-öğretim gören Yaz Kur’an Kursu öğrencilerini zaman zaman bir camiye toplamak suretiyle şahsım ve görevlendirilen diğer görevlilerce cami, cemaat, mihrap, minber ve kürsü gibi mütemmim cüzlerin tanıtımı yapılmaktadır. Sinevizyon eşliğinde ilahiler söylenip, esmaül hüsna ve Kur’an-ı Kerimde ismi geçen peygamberlerin yaptıkları meslekler anlatılmaktadır. Bu suretle hem ders verilmekte hem de öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanmaktadır.  Sosyal, kültürel ve sportif yarışmalar yapılarak dereceye giren öğrenciler ödüllendirilmektedir." dedi.

hakkari-33-2

İl Müftüsü Fakirullahoğlu, "Öğrencilerimizin yorulan beyinlerini dinlendirmek ve sonraki günlerde dinç olmaları sağlamak gayesiyle yüzme, doğa yürüyüşü, piknik, ikram, kurslar arası halı saha maçları ve kadim oyunlar gibi etkinliklere önem vermekteyiz. Bu sayede öğrencilerimiz derslere daha çabuk motive olmaktadırlar. Bu vesileyle çocuklarımızın dini yönden gelişimlerine mesai mefhumu gözetmeden destek olan din gönüllüsü hocalarım ile her yıl artan bir teveccühle kurslarımıza evlatlarını gönderen anne ve babaları teşekkür ederim." diye konuştu.

Editör: Ömer Ceylan