Hakkari İl Müftülüğü koordinesinde proje, zemin etüdü, aplikasyon ile diğer teknik  iş ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından caminin hafriyat çalışmalarının startı verildi. 

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, "İnsan için geride bıraktığı her eser önemlidir. Ancak Allah rızası için yapılan eserlerin yeri ayrıdır." dedi.

hakkari-hacı-sait-cami-22

"Camiler hiçbir çıkar beklenmeden sadece Allah’a ibadet için, Allah rızası için yapılan mekanlardır." diyen İl Müftüsü Fakirullahoğlu, "Bizim medeniyetimizde camiler kulluğun, sembolü, memleketin tapusudur. Ecdadımız,  Peygamber efendimizin ‘Kim Allah  rızası için mescit yaptırırsa, Allah bunun karşılığında O’na cennette köşk ihsan eder’ müjdesine nail olmak için asırlardır cami inşa ediyor. Allah hepsinden razı olsun. Hacı Sait Camii’de ilimizin sembol camilerinden birisidir. Bunu yeniden inşa etmek hepimizin görevidir. Hava muhalefeti olmaması durumunda caminin temel ve bodrum katının kalkasını tamamlamayı planlıyoruz. Her hayri işte olduğu gibi camiyi yeniden ayağa kaldırma işinde de vatandaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Bu konuda bize gerekli maddi ve manevi destek vereceklerinden eminim. Bu vesileyle caminin şehrimize yeniden kazandırılmasında maddi manevi katkısı olan ve olacak başta Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik olmak üzere diğer kurum yetkilileri ile hayırsever vatandaşlarımıza daha şimdiden şükranlarımı sunuyorum. İnşaat devam ettiği süre içinde elde olmayan sebeplerle çevremize  vereceğimiz rahatsızlık nedeniyle vatandaşlarımızdan anlayış bekliyorum." diye konuştu.