Nikah Haberleri

nikah haberleri ve güncel nikah gelişmeleri, nikah ile ilgili tüm video, nikah fotoğrafları ve nikah haberleri Diyanet Haber sitemizde


Bir Hadis: "Bir kadın, şu dört şey için nikâhlanır: Malı için, soyluluğu için, güzelliği için yahut da dindarlığı için. Siz...

GÜNDEM

İçişleri Bakanlığı, İzmir'de nikahta dua edilmesinin engellenmesi iddialarına ilişkin mülkiye müfettişi görevlendirildiğini bildirdi.

#KEŞFET

Cahiliye Dönemi'ndeki nikah çeşitleri nelerdi?

#KEŞFET

Bir Ayet: “Allah sizin tövbenizi kabul etmek ister; nefsani arzularına uyanlar ise büsbütün yoldan çıkmanızı isterler.” (Nisa, 4/27)

Görme engelli Şeyma Akyol ve Seyit Balcı, Çorlu İlçe Müftülüğünde düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Bir Ayet: “İçinizde hür mü’min kadınlarla evlenecek servet ve imkânı bulunmayanları, sahibi olduğunuz mü’min cariyelerle evlendirin…” (Nisâ, 4/25)

Bir Ayet: Sizden kim de Allah’a ve Resulüne itaat eder, güzel işler yaparsa ona hak ettiği karşılığı iki kere veririz…...

Muğla Müftülüğü

İçişleri Bakanlığınca 2017 yılında il ve ilçe müftülerine "evlendirme memurluğu yetkisi" verilmesi ile başlayan nikah kıyma işlemleri müftülüklerde devam ediyor.

#KEŞFET

Mehir ne demektir? Mehir kaç çeşittir? Asr-ı Saadette mehir uygulaması nasıldı? Kadın mehir olarak mal olmayan bir şey isteyebilir mi?

Hatay İl Müftülüğü tarafından depremzede çiftin nikahı çadır kentte gerçekleştirildi.