banner250

banner255

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sigara uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sigara içenler varsa tavsiye ederim, hayatınıza kastetmeyin, intihara teşebbüs etmeyin. Sigara bir intihar vesilesidir."

Diyanet Haber 11.02.2019, 16:47
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sigara uyarısı
© AA

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sigara içenler varsa tavsiye ederim, hayatınıza kastetmeyin, intihara teşebbüs etmeyin. Sigara bir intihar vesilesidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Keçiören Kalaba Meydanı'ndaki toplu açılış töreninin ardından özel bir hastanenin açılışını gerçekleştirdi.

Keçiören'de yıllarca oturduğunu anımsatan Erdoğan, bugün ilçede sağlık açısından önemli bir adım atıldığını ifade etti.

Sigaranın bir numaralı düşmanı olduğunu belirten Erdoğan, "Sigara içenler varsa tavsiye ederim, hayatınıza kastetmeyin, intihara teşebbüs etmeyin. Sigara bir intihar vesilesidir. Çok açık konuşuyorum, Diyanet İşleri Başkanımızın da ifade ettiği gibi haramdır, israftır." diye konuştu. 

Vatandaşların sözleri üzerine, hastane ortaklarından ikisinin sigarasını aldığını anlatan Erdoğan, "4 ortağın ikisi sigaracı, ikisi içmiyor. Şimdi söz verdiler onlar da bırakıyorlar. Hastane açıyorlar, nasıl iş bu? Üstelik doktorlar... Bundan sonra içmeyecekler söz verdiler. Bütün hastalar da şahit olsunlar." dedi. 

"Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" sözünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan 250 yatak kapasiteli hastanenin yaklaşık 26 milyon dolara mal olduğunu söyledi.

Hastanenin, Keçiören'de ciddi bir boşluğu dolduracağını vurgulayan Erdoğan, hastane çalışanlarına başarılar diledi.

Kaynak: AA
Yorumlar (4)
Hızır Çil 2 yıl önce
Doğru tesbit,sıgara gerçekten çok yönlü zararlıdır.
Mesut 2 yıl önce
Sigara içmek mekruhtur fazlası haramdır
M. Şirin Kızılkaya 2 yıl önce
İnsanları rahatsız eden ve insanlara zarar veren ne varsa melekleride rahatsız eder. İşte sigarada bunlardan biridir. Hatta en kötü olanıdır. Çünkü sigara maddi ve manevi iflastır. Sayın Cumhur Başkanımızın ve başkanlığımızın sigarayla olan bu mücadelesini destekliyor sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
MEHMET ALİ DEMİRKOL 2 yıl önce
ALLAH SİGARA İÇENLERİN HANIMLARINA SABIR VERSİN. ZİRA AĞIZ KOKUSU ÇOK FENA.....
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?