banner250

banner246

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Eren Bülbül paylaşımı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 11 Ağustos 2017’de bölücü terör örgütü PKK tarafından Trabzon Maçka’da şehit edilen Eren Bülbül’ün şehadetinin 3. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genel 11.08.2020, 13:06
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Eren Bülbül paylaşımı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü PKK mensuplarıyla sağlanan sıcak temas esnasında şehit olan Eren Bülbül için bir mesaj yayınladı.

- Bir milletin en büyük zenginliği, sahip olduğu imanlı ve vatan sevdalısı gençleridir

Başkan Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarında paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bir milletin en büyük zenginliği, sahip olduğu imanlı ve vatan sevdalısı gençleridir. Bu uğurda canını feda eden #ErenBülbül’ü şehadetinin 3. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.

#iyikivarsınEren”

Şehit Eren Bülbül şehadetinin üçüncü yılında anılıyor

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül, şehadetinin üçüncü yılında dualarla anılıyor.

Ayşe ve Hasan Bülbül çiftinin çocuğu olarak 1 Ocak 2002 yılında dünyaya gelen Eren Bülbül, Maçka ilçesine bağlı Köprüyanı Mahallesi'ndeki tek katlı evde büyüdü.

Köprüyanı İlkokulu ve Çatak İlköğretim Okulu'ndaki eğitiminin ardından, Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne devam eden Bülbül, 2016 yılında babasını kaybetti.

Çevresinde Trabzonspor'a olan tutkusuyla tanınan Bülbül, okuldan geri kalan zamanlarda yevmiye usulüyle bahçe işlerinde çalışarak ailesinin geçimine katkı sağlamaya çalıştı.

Kısa süren hayat yolculuğu boyunca annesi ve 12 kardeşi ile ekonomik zorluklarla mücadele eden Bülbül, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas esnasında yaralandı.

Bülbül, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde vefat etti.

Bülbül'ün cenazesi, 12 Ağustos 2017'de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katılımıyla Maçka Merkez Camii'nde düzenlenen törenin ardından Köprüyanı Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Aynı çatışmada, iki çocuk babası Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik de şehit oldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Sariye 11 ay önce
Kendi çocuk yüreği adam eren e Allah tan en güzel cennet bahçelerinde sevgili peygamberimizle olmayı nasip etsin insAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?