Diyanet TV'de ekranlara gelen "Yeni Güne Merhaba" 2000. bölümüyle ekranlara geldi. 

"Yeni Güne Merhaba" 2013'ten bu yana yayın hayatına Diyanet TV sabah kuşağında devam ediyor. Programda medya okuryazarlığından sağlıklı beslenmeye sınavlara hazırlık sürecinde yapılması gerekenlerden dini konulara pek çok konu ele alınıyor.

Programda aktüel çekimlerle günlük hayattan kareler ekranlara taşınırken geleneksel sanatlar sergi çekimleriyle izleyiciyle buluşturuluyor. Yıllarca evlerinize konuk olan programda sanat köşesi de bulunuyor. El işçiliği ile yapılan zanaatlar, örgüler ve birbirinden güzel sanatlar sanat köşesinde anlatılıyor.

Özel fragmanda ilk bölümden bu yana sunucular, sunumlar, ezgiler, konular ve konuklar film şeridi gibi bir anlatımla gösterildi.

"Yeni Güne Merhaba"nın 2000. bölüme özel konuşan Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt, şu ifadelere yer verdi:

"Her şeyden önce 'Yeni Güne Merhaba' ekibini tebrik ediyorum. Diyanet Televizyonumuz birçok programla halkımızı günün her saatinde doğru bilgiyle buluşturmaya devam ediyor. Her gün takipçilerini, izleyicilerini arttırarak yolculuğunu sürdürüyor. Kanalımızın en önemli programlarından biri 'Yeni Güne Merhaba'. 2000. bölümüne ulaşmış olması bile başlı başına başarısını gösteriyor. Hem dini konulardan hem sosyal psikolojik, eğitime dair insan eğitimine dair sağlığa dair konuları uzmanlarla halkımızın istifadesine sunuyor. Aktüel, canlı vtrler ile röportajlarıyla hareketli bir yayın sürdürüyor. Her geçen gün izleyiciyi kitlesini de artıran önemli bir programımız. İlk bölümünden bugününe kadar, bu programımıza hizmet eden sunucu, yapımcı, yönetmen, teknik kadro, kameraman, reji ekibine bu vesileyle teşekkür ediyorum. Bugün ekibin içinde bulunan ve bu programı sırtlayıp götüren arkadaşlarımızı da canı gönülden kutluyorum. Başarılarının devam etmesini diliyor. Nice binli programlara diye Rabbimden niyaz ediyorum."

İlk bölümden bugüne programın sunuculuğunu üstlenen Tuba Kılıç, Zeynep Ulviye Özkan ve Demet Köseoğlu röportajlarında duygu, düşüncelerini ve iyi temennilerini aktardılar.

"Yeni Güne Merhaba" İlknur Çelikel’in sunumuyla hafta içi her gün saat 10.30’da Diyanet TV’de.