Çanakkale İl Müftülüğü ev sahipliğinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın birlikte yürüttüğü "Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu ve Yaz Kuran Kursları" tanıtım toplantısı yapıldı.

Şehit Cemal Demir İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantıya İl Müftüsü Vekili Dr. Hasan Rami Kara, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, şube müdürleri, vaizler, din hizmetleri Uumanları, Kur'an kursu öğreticileri, merkez cami görevlileri ve müftülükler nezdinde vekaletle kurban kesim organizasyonu takibini yapan personel katıldı.

Çanakkale Kurban Toplantısı 22

Tanıtım toplantısı Erenköy Camii İmam-Hatibi Yunus Dalkıran'ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İl Müftüsü Vekili Dr. Hasan Rami Kara, açış konuşmasında 2023 yılında yürütülen Vekaletle Kurban Bağışı ve Kur'an Kursları ile ilgili bilgiler paylaşarak, personele 2024 Yılı Kurban Organizasyonu ve Yaz Kur'an kurslarında başarılar diledi.

Çanakkale Kurban Toplantısı 11

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Kahraman ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız, ülkemiz ve gönül coğrafyamızda yürütmüş olduğu hizmetler ile her zaman mazlumun, mağdurun ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmuştur ve yanında olmaya devam edecektir. Yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğumuz vekaletle kurban organizasyonları ile bizleri bekleyen kardeşlerimize ulaşmamız çok önemlidir. Çünkü beklenen biziz! Dolayısıyla yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışacağız."

Akabinde kurban organizasyonu, kurban hatıraları ve yaz kuran kursları ile ilgili sunumunu yaptı.