Muğla İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleşen Eğitime Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, İl Müftü Yardımcıları Erkan Saral, Sema Özbakış, Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürü Dr. Oktay Tavas, eğitimciler ile gençlik koordinatörleri ve manevi danışmanlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminerde konuşan İl Müftüsü Yaşar Çapçı, "Gerek gençlik koordinatörleri ile gerekse manevi danışmalarla gençler arasında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bir  köprü kurulmuştur." dedi.

Çapçı, birlik ve beraberlik içerisinde gençlere yönelik çalışmaların çok değerli olduğunu ifade ederek Gsb Yurtları ve Gençlik merkezlerinde milli ve manevi eğitimler ve etkileşimler oluştuğunu dile getirdi.

Selamlama Konuşmasının ardından Gençlik Hizmetlerinden Sorumlu İl Müftü Yardımcısı Erkan Saral, İl Gençlik Koordinatörü Cüneyt Çakır, Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürü Dr. Oktay Tavas, Yurt Yönetim Memuru Ayfer Taştan, Psikologlar Seval Öz, Damla Küçükefe, Gençlik Lideri Ayşe Karanlık, İl Basın Sorumlusu Fatih Yaşatır, Vaiz, Manevi Danışman Gülsüm Toraman, Uzman Vaizler  Nesibe Reçper, Mustafa Kılınç kendi alanları ile ilgili konularda Eğitim Seminerlerini sundu.