Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında sürdürülen; "Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" ile imam hatip öğrencileri eğitimlerini hafızlıkla taçlandırıyor.

Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Erkek Ku'an Kursu, Huriye Koyuncu ve Çamköy Hz. Fatıma Kız Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun olan 77 öğrenciye törenle belgeleri verildi.

Fethiye Beşkaza Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törene, Diyanet İşleri  Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, ilçe müftüleri, kurum amirleri, din görevlileri, öğrenciler ile velileri katıldı. 

Hafızları ve ailelerini tebrik eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Kur'an'a gönül veren Fethiyelilerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu aktararak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hafızlığa verdiği önemden ve bu konuda yapılan çalışmalardan bahsetti.

Programda Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ve Fethiye İlçe Müftüsü Kamil Oktay da birer konuşma yaparak hafızları ve ailelerini tebrik etti.

Konuşmaların ardından Muhammed Mansur Sağır ve Uğur Ayvaz tarafından Kur'an-ı Kerim tilavet edildi.

Program, yapılan dua ve hafızlara belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.