Fethiye İlçe Müftülüğü koordinesinde hayırseverlerin katkılarıyla yapımı tamamlanan Çamköy Hz. Fatıma Kız Kuran Kursu törenle açıldı.

Açılışa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, ilçe müftüleri, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Başka Yardımcısı Dinç, çok güzel bir eserin Muğla Fethiye’ye kazandırıldığını ve kursu çok beğendiğini ifade ederek, hayırsever Özcan Gözüaçık ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Sadak-ı Cariye olarak kazandırılan bu eserle kıyamete kadar amel defterinin kapanmayacağını dile getiren Dinç, Türkiye’de bir yılda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en fazla hafız yetiştirildiği döneme imza atıldığını aktardı.

fethiye-kurs-açılış-22

Camisi ile birlikte imar edilen Çamköy Hz. Fatıma Kız Kur’an Kursu hakkında bilgi  veren Fethiye İlçe Müftüsü Kamil Oktay ise Fethiye'nin çok önemli bir esere sahip olduğunu ve erkek kursundan sonra bu kursun da Fethiye'ye Kur'an hizmetinde büyük bir değer katacağını ifade etti.

Hayırsever Özcan Gözüaçık da çok büyük bir heyecan ve gurur duyduğu ve yaptırmakla Allah’a hamdettikleri Hazreti Fatıma Kız Kur’an Kursunun açılışını yaşamaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Konuşmanın ardından açılış duası yapan  Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, duasında kursun hayırlı olmasını dileyerek dine, diyanete, vatana ve millete faydalı öğrenciler yetiştirmesi niyazında bulundu.

Törende Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç tarafından hayırsever Özcan Gözüaçık’a Hat tablosu hediye edildi.

Açılışın ardından protokol hep birlikte Nisan ayından eri eğitim vermeye devam eden Kursu gezerek öğrencilerle hasbihal etti.