Giresun Espiye İlçe Müftülüğü, Gençlik Koordinatörleri organizesinde Espiye Gençlik Merkezinde "Gençlik Buluşması" düzenlendi.

Programa konuşmacı olarak katılan Espiye İlçe Müftüsü Osman Gülbe, gençlere Hz. Muhammed’in (sas) örnekliğinde bir yaşam sürmeleri tavsiyesinde bulundu.

20230623GENCLIKESP02

Gençlerin kendilerine hedefler belirlemesi gerektiğini belirten Gülbe, "Hedefleriniz sizi motive eder, disiplinli olmanızı sağlar ve zamanınızı verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Hedefleriniz gerçekçi, ölçülebilir ve zamanlı olmalıdır.  Arkadaş çevrenize dikkat etmek, sizin kim olduğunuz ve nasıl bir insan olmak istediğiniz konusunda büyük bir etkiye sahiptir. Sosyal medyayı olumlu yönde kullanmak, iletişim kurmanın ve bilgiye erişmenin önemli bir aracıdır. Olumlu içerikleri takip etmek, zararlı içeriklere maruz kalmamak önemlidir. Anne, baba, öğretmen ve büyüklerinize karşı saygıda kusur etmemek, ahlaki değerlerimizin temelini oluşturur. Aile büyüklerimize, eğitimcilerimize ve yaşça büyük olanlara saygı göstermek, onların deneyimlerinden faydalanmak ve öğütlerini dikkate almak önemlidir." dedi. 

20230623GENCLIKESP04

Müftü Gülbe daha sonra, Gençlik Spor Müdürü Hasan Tolga Cebeci ve Manevi Danışman İsmail Çağman’dan Gençlik Merkezi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Program sonunda gençlere ikramda bulunuldu.

20230623GENCLIKESP03

Editör: Giresun Müftülüğü