Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde "Hediyem Kitap Olsun" kampanyası başlatılmıştı.

Bu kapsamda Eskişehir İl Müftülüğü ile TDV Eskişehir Şubesi Kadın Kolları ve Gençlik Kolları tarafından açılan (Hayır Çarşısı) ve hayırseverlerin destekleriyle temin edilen kitaplar, öğrencilere ulaştırılmaya başlandı.

hediyem-kitap-olsun-eskişehir-22

Tepebaşı Hacı Hilmi Efendi Kur’an Kursu ve Odunpazarı Gökmeydan Kız Kur’an Kursunda yapılan dua ve kurdele kesimiyle açılışı yapılan kütüphanelerde kitap dağıtımı hakkında bilgi veren İl Müftüsü ve TDV Eskişehir Şubesi Başkanı Bekir Gerek, "TDV Eskişehir Kadın Kolları ve Gençlik Kollarımız günlerce büyük emek vererek hayır çarşısı düzenledi. Buralardan elde edilen gelirlerle kitaplar alındı ve kurslarımızda açılan kütüphanelere konularak öğrencilerimizin kullanımına sunuldu. Kampanyamıza destek veren hayırsever vatandaşlarımıza ve görevlilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

hediyem-kitap-olsun-eskişehir-11

Daha sonra öğrencilerle bir süre vakit geçiren Müftü Gerek ve beraberindeki heyet, öğrencilere kütüphanede bulunan kitapları tanıtarak, kitaplar hakkında bilgiler verdi.

Kitap dağıtımı programına İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, TDV Eskişehir Şubesi Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Sorumluları ve gönüllüler katıldı.