Reşadiye Camii'nde gerçekleştirilen törene, Vali Yardımcısı Salih Altun, Adalet Komisyonu Başkanı Arif H. Sazak, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Dr. Osman Şahin, Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Tepebaşı Kaymakamı Saadeddin Yücel, Mushafları İnceleme Kurulu Üyesi Ferruh Şen, İl Müftüsü Bekir Gerek, İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Kütahya İl Müftüsü Dr. İrfan Açık, Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun, Reisul Kurra Yaşar Tekeli, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, hafızların aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Eskişehir Hafız Icazet 99

Program, Kurra Hafız Dr. Osman Şahin, Kurra Hafız Ferruh Şen, Kurra Hafız Tahsin Peker, Kurra Hafız Ünver Güngör, Kurra Hafız Fatih Kaya, Selçuk Arapgir ve Hamdi Aydın'ın Kur'anı Kerim tilavetiyle başladı.

Açılış konuşmalarını Tepebaşı İlçe Müftüsü Gafur Yıldırım ve Odunpazarı İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman gerçekleştirdi.

Eskişehir Hafız Icazet 66

Törende konuşan Vali Yardımcısı Altun, hafızlığın büyük bir onur ve nişane olduğunu belirterek, hafızların hem Kur'an'ı ezberlemekle hem de Kur'an ahlakıyla ahlaklanmakla sorumlu olduklarını söyledi. Altun, hafızlık eğitiminde emeği geçen hocalara ve ailelere teşekkür etti.

Eskişehir Hafız Icazet 55

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Şahin de hafızlığın devamlılığının önemine dikkat çekerek, Diyanet İşleri Başkanlığının her yaştan insanın Kur'an öğrenmesine imkan sağladığını ifade etti. Şahin, hafızların Kur'an'ın korunmuşluğuna katkı sağladıklarını vurguladı.

Eskişehir Hafız Icazet 44

Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı Yılmaz ise hafızlığın İslam tarihi boyunca kesintisiz sürdüğünü kaydederek, Diyanet İşleri Başkanlığının hafızlık eğitimlerinin lokomotifi olarak görevini en güzel şekliyle yerine getirmeye çalıştığını dile getirdi.

Eskişehir Hafız Icazet 33

İl Müftüsü Gerek de Kur'an-ı Kerim'in Allah'ın büyük bir lütfu olduğunu hatırlatarak, hafızlara başarı diledi.

Program, yapılan dua ve hafızlara hediye takdimi ile sona erdi.