Duisburg DİTİB Merkez Camii Kur’an Kursu öğrencileri, din görevlisi Niyazi Tok ile birlikte cami bahçesinde ve çevresindeki ağaçlara konan kuşlar için yemlikler hazırladı.

Din görevlisi Niyazi Tok, hayvanlara karşı sorumluluklarını yerine getirmek ve çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için böyle bir çalışma yaptıklarını belirtti.

ditib-22-10

Tok, "Bu ve bunun gibi birçok etkinlikte öğrencilerimiz daha çok hoşgörü ve sorumluluk bilinci kazanarak, gelecek nesiller için güzel çalışmalara imza atacaklardır." diye konuştu.

ditib-33-7

- Çocuklara doğa ve hayvan sevgisi aşılandı

Aynı tabiatta birlikte nefes aldığımız tüm canlıların da düşünülmesi gerektiğini söyleyen Tok, "Mutluluk ve sevgi paylaştıkça çoğalan, emek verdikçe büyüyen, dostlarla anlam kazanan bir duygudur. Bizler her zaman göremiyor olsak da çevremiz, bize ihtiyaç duyan insanlarla ve kuşlarla dolu. Öğrencilere hayvan sevgisini aşılayabilmek için güzel bir çalışma oldu. Kış aylarının girmesiyle kuşların aç kalabileceğini düşünerek ve öğrencilerimizde farkındalık oluşturmak amacıyla kuş yemi hazırlayarak çevreye bıraktık, öğrencilerimizin bedenleri küçük ama kocaman yürekleri var. Okul tatilinde örnek davranış sergilediler." dedi.

ditib-44-3

Minik öğrenciler ise kuşların aç kalmaması için çalışma yaptıklarını dile getirerek, "Kış aylarında kuşlar kar ve soğuk nedeniyle aç kalıyor. Kuşlarda insanlar gibi doğada yaşayan canlılar. Bu yemlikleri ağaçlara asıp kuşların aç kalıp ölmesinin önüne geçeceğiz." ifadelerini kullandılar.