Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı'nın vefat eden babası emekli öğretim üyesi Doç. Dr. Abdullah Ürkmez, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından ebediyete uğurlandı.

Konya Selçuk Üniversitesi Kampüs Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından bir tezkiye konuşması yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, merhum Ürkmez için helallik istedi.

Doç.-Dr.-Abdullah-Ürkmez-dualarla-ebediyete-uğurlandı-2

"Her nefis ölümü tadacaktır" Ayet-i Kerimesini anımsatan Başkan Erbaş, "Bugün Abdullah hocamızı ebediyete uğurluyoruz, Rabbim rahmet eylesin. Peygamberimiz (sas) 'İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i cariye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat.' buyuruyor. Abdullah hocamız da hem bir ilim adamı olarak yetiştirdiği talebeler ve yazdığı eserlerle insanlığa hizmet ettiği sürece amel defteri kapanmayacaktır. Yine bu caminin inşasına büyük katkılar sunduğu ifade edildi sadaka-i cariyeyi olarak da bu hadis-i şerifin muhatabıdır inşallah. Yetiştirdiği hayırlı evlatları var biz onları tanıyoruz. İnşallah o açıdandan da amel defteri kıyamete kadar açık kalır." diye konuştu.

Doç.-Dr.-Abdullah-Ürkmez-dualarla-ebediyete-uğurlandı-1

Ardından Ürkmez’in cenazesi Bosna Hersek Mezarlığında defnedildi.

Editör: Ömer Ceylan