Her sene olduğu gibi bu senede okulların tatil olmasıyla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde yurt genelinde Yaz Kur'an Kursları başladı.

Diyanet TV de Yaz Kur'an Kurslarına destek olacak ve çocukların Kur'an öğrenimini kolaylaştıracak programları yaz ekranına taşıdı.

"Kur'an'ın Dilinden"

Kur'an'ın hakikati ve anlam dünyasıyla buluşturma hedefiyle ekrana gelen "Kur'an'ın Dilinden" programında surelerin anlamlarına dikkat çekiliyor. Prof. Dr. Mehmet Ünal'ın sunumuyla ekranlara gelen programda; ibadetlerin önemi ve surelerin açıklamaları ekranlara geliyor.

"Kur'an Öğreniyorum"

Diyanet TV'de ekranlara gelen ve Kur'an-ı Kerim derslerinin verildiği "Kur'an Öğreniyorum" programında bu yaz, harf öğretimiyle başlanılacak, tecvid öğretimi ve Kur’an’ı yüzünden okuma öğretilecek.

"İşaret Dili ile Kur’an"

"İşaret Dili ile Kur’an" programıyla Diyanet TV’de işaret dili tercümesi ile engelli çocuklar için de Kur’an dersleri hazırlandı.

İşaret Dili Tercümanı Mahmut Küçük’ün sunduğu ve Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı Kurul Üyesi Fatih Okumuş'un seslendireceği programda harf öğretiminden başlanarak Kur’an-ı Kerim dersleri verilecek.

Yaz boyunca devam edecek Kur’an-ı Kerim dersleri Diyanet TV ve Diyanet TV YouTube Kanalı’nda.

Editör: Ömer Ceylan