Bir dizi program kapsamında İstanbul'a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş cuma namazını Ayasofya-i Kebir Camii-i Şerifi'nde kıldı.

Burada Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yayınlanan Kadir Gecesi konulu Cuma hutbesini irad eden Erbaş sözlerini şunları söyledi:

Ailecek Bayram Namazına ve Duaya Davet

Hutbemi bitirmeden önce iki hususu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kardeşlerim, sizleri camilerimizin manevi atmosferinde buluşmaya, ailece bayram namazına davet ediyorum. Ülkemiz, şehitlerimiz, Gazzeli masumlar, mazlumlar, zalim ve işgalcilerin bombaları altında inim inim inleyen bütün kardeşlerimiz için bayram namazından sonra hep birlikte dua etmeye davet ediyorum. İnşallah bayram namazında hemen sonra camilerimizin mihraplarında hep birlikte duaya duracağız. Yapılacak duaya öyle gönülden amin diyelim ki aminlerimiz Gazzeli kardeşlerimizin kurtuluşuna, işgalci zalimlerin kahrına vesile olsun inşallah.

Trafik Vurgusu

Diğer taraftan bayram vesilesiyle birçok kardeşimiz yolculuğa çıkacak. Yolculuk boyunca hem kendimizi hem de başkalarını tehlikeye düşürecek davranışlardan uzak duralım. Trafikte sabırlı ve dikkatli olalım, onun esiri olmayalım. Acelecilik yaparak kazalara sebebiyet vermeyelim. Bayram sevincini hüzne dönüştürmeyelim.

Yüce Rabbimiz bizleri her türlü kaza, bela ve musibetten muhafaza buyursun. Sağlık, sıhhat ve afiyet içinde bayrama ulaştırsın.”

Editör: Mehmet Öztürk