banner183

Sözleşmeli din görevlilerine müjde!

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde sözleşmeli pozisyonda görev yapan din görevlilerine müjdeli haber geldi.

Diyanet Haber 27.06.2019, 21:16
Sözleşmeli din görevlilerine müjde!
© Diyanet Haber
banner197

TBMM genel kurulunda, sözleşmeli pozisyonlarda çalışan öğretmenler ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personelin kadroya atanması için gereken sürenin kısaltılmasına yönelik kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı din hizmetleri sınıfına ait kadrolarda istihdam edilen sözleşmeli din görevlilerinin 4 yıl süreyle başka bir yere atanamayacağına yönelik süre 3 yıla indiriliyor. Sözleşme gereği 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, talepleri halinde bulundukları yerde din hizmetleri sınıfına ait kadrolara atanabilecek. Bu şekilde kadroya geçen personel, aynı yerde en az 2 yıl yerine artık 1 yıl görev yapacak.

KANUN

Yorumlar (42)
MEHMET ZEKİ ÇETİN 12 ay önce
2018 den önce sözleşmeli olarak çalışanların durumu ne olacak? diyanet bunu açıklaması gerekir;zira altı yıldır bu şekilde görev yapanlar var.
Özdemir 12 ay önce
Vekil imamlara da kadro verilmeli.
Diyanette en çok ezilip, en az maaş alan vekil imamlar.
salihak 12 ay önce
Bu habere göre gerçekten müjde ancak sevinemiyoruz nedeni ise kimler dahil henüz belli değil gibi duruyor. Netleştirilip açıklanması gerek en kısa zamanda.
Ramazan gokkaya 12 ay önce
Niye 2016 yılında atanan öğretmenleri kapsiyo ozaman
Ercan KUŞÇU 12 ay önce
Diyanet Haberin diger haber siteleri gibi yapmaması gerektiğini düşünüyorum Yetkililerden bilgi alıp bu yasanın kimleri kapsadığını açık bir şekilde belirtmesi gerekir.Habercilik bu nu gerektirir
Fatih 12 ay önce
Bu genelge 2017 ve sonrasında atananlar için , önce atananlara yönelik meclis alt komisyonunda çalışma var ancak ne olacağı belli değil
Davut 12 ay önce
Hocam oyle bir sey yok diye biliyorum komisyon baskanı oyle bir sey yok dedi
4b 2016 12 ay önce
Hcm ne alakasi var 2016bve oncekiler üveymi
4B sozlesmeli 12 ay önce
2013 2017 arasi sozlesmeli çalışanların durumu ne olacak bu konuda bir aciklama yapılması gerekmektedir
Hamza 12 ay önce
Sayın çok mübarek Editör hocam:) kanunu linkte vermişsin ancak aramızda hukukçu yok. Çıkan kanunun nasıl yorumlanacağını biz nereden bilelim. Bir zahmet personeli Arafta bırakmayın, bir bilgilendirme yapın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?