banner261

banner250

Yaz Kur'an Kursu kayıtları başladı

Her sene yaz mevsiminde milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an Kursları kayıt sistemi Diyanet İşleri Başkanlığınca erişime açıldı.

Dini Haberler 21.06.2021, 13:13
Yaz Kur'an Kursu kayıtları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl 90 bini aşkın cami ile uygun mekanlarda düzenlenecek olan yaz Kur'an kurslarına başvurular başladı.

- Özel web sayfası açılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı 2021 yılı Yaz Kur'an Kursları için içerisinde çeşitli modüller bulunan web sitesini yayına hazırladı.

Konuya ilişki Diyanet Haber'e değerlendirmelerde bulunan Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sedide Akbulut, "Salgın sonrası bir kısmını yüz yüze bir kısmını da çevirim içi gerçekleştireceğimiz Yaz Kur'an Kurslarımızın açılıyor olmasından dolayı çok mutluyuz. Yaz Kuran kursları Başkanlığımızın en önemli hizmet alanlarından biridir. İçinde bulunduğumuz salgın dönemini normalleşme sürecinde en çok dışarıyı özleyen yavrularımızı salgına dair tedbirlerin alındığı camilerimize ve kurslarımıza heyecanla bekliyoruz. Okul öncesinden çocuklara ve gençlere yönelik çeşitli kademelerde programlar uyguluyoruz. Yüz yüze eğitimin yanı sıra çevrimiçi imkânlarımız da mümkün olacak." dedi.

- Kayıtlar başladı

Yaz Kur’an Kurslarına kayıtların başladığını ifade eden Akbulut, "Bugün itibarıyla kayıtlarımız başladı. Ayrıca öğrencilerimiz ve velilerimizin de ilgiyle takip edeceği özel bir web sitesini erişime açacağız. Çeşitli eğitim materyalleri ile yine eğitim videolarının yer alacağı web sitesi, birçok konuda hem öğrencilere hem de öğreticilere kolaylık sağlayacak." ifadelerini kullandı.

Çocuklarını yaz Kur'an Kurslarına göndermek isteyen anne babalar için başvurular, cami, kurs veya "www.diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden 11 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

Yaz Kur'an Kurslarına 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler kayıt olabilecek.

Bu kapsamda, 4-9 yaş grubundaki öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur'an kursuna bizzat giderek veya web sitesi üzerinden başvurabilecek. Bu gruptaki öğrencilere saadece yüz yüze Kur'an ve dini bilgiler eğitimi verilecek.

10-15 yaş arasındaki öğrenci velilerinin, yine bizzat ya da web sitesi üzerinden başvurularını yapabilecek ancak eğitimler tercihe göre yüz yüze veya çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

16-22 yaş arası öğrencilerin başvuruları ise web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek ve eğitimler sadece çevrim içi olarak yapılacak.

Kur'an kurslarına, 7 yaş ve üzeri engelliler için de başvuru yapılabilecek.

Kurslardaki öğrencilerin her gün ateşi ölçülecek, hastalık belirtisi olanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecek.

Kovid-19 tedbirleriyle yurt genelinde 5 Temmuz Pazartesi başlayacak Kur'an kursları 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.

Yaz Kur'an Kursu Kayıt Sayfası İçin TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (8)
Leyla 5 ay önce
İyi güzel de kurs yarın başlıyor, bugüne kadar bilgi verilse güzel olmaz mıydı?
Salih 5 ay önce
Verildi, her tarafta duyuruldu. ben sosyal medyada gördüm mesela.
Salih 5 ay önce
Başvuru yaptığınız camiden size ulaşırlar muhtemelen
Leyla 5 ay önce
2 çocuk için başvuru yaptık, biri çevrimiçi diğeri yüzyüze. Yarın kurs başlıyor ama ikisi için de bilgilendirme yapılmadı. Saatler nasıl olacak?
Erkan Kökcü 5 ay önce
çok güzel kuran okumak
Muharrem Metin Özbek 6 ay önce
Ben 58 yaşında emekliyim. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 3. Sınıf öğrencisiyim. Yaz dönemi boyunca Kur’an-I Kerim okuma ve Tecvid Dersi alabileceğim bir kurs veya cami’ye yönlendirebilirseniz sevinirim. Sağolun.
Isparta 6 ay önce
Ehys'ye girdiğimizde kursiyer kayıt işlemleri 23 Hazirandan sonra yapabilirsiniz uyarısı çıkıyor kursiyer kayıt yapılamıyor.
YALOVA 6 ay önce
Sayın hocam biz bu günden itibaren kayıtlarını sistem üzerinden öğrencilerin kendilerinin yaptıkları başvuruları 23 haziran itibari ile görebileceğiz,sonrasında kendimizde bizzat kayıt ekleyebileceğiz ve listeyi onay için müftlüğe göndereceğiz.onay sonrası dersler başlayacak.Allah'a emanet olunuz.