Çorum İl Müftülüğü koordinesinde hazırlanan uğurlama programıyla Diyanet İşleri Başkanlığının 285 kişilik Çorum kafilesi, Akşemseddin Camii önünde yakınlarıyla bir araya geldi.

Programda Çorum İl Müftülüğü Tasavvuf Musiki Korosu; seslendirdiği ilahiler, telbiye, tekbir ve salavatlarla hacı adaylarını uğurlamaya gelerek alanı dolduran yüzlerce hacı yakınlarına duygusal anlar yaşattı.

çorum-hac-22

Ardından günün anlam ve önemine binaen duygularını dile getiren Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer, “Hacılar ve Umreciler, kutsal beldelerde geldikleri yerin temsilcileridirler. Sizlerin de ilimizi oralarda en güzel şekilde temsil edeceğinize inancımız tamdır. Bu vesileyle şimdiden haccınızın mebrur olmasını, salimen gidip ğanimen dönmenizi Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum." dedi. 

Daha sonra Çorum İl Müftü Yardımcısı Adem Aygül tarafından yapılan duanın ardından Çorum kafilesi, aileleriyle vedalaşarak otobüslerle Ankara Havalimanına doğru hareket etti.

Çorum İl Müftülüğünden alınan bilgiye göre; 2023 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Acentalara kayıt yaptıran toplam 785 vatandaşın kutsal topraklarda hacı olmak üzere hac yolculuğuna çıkacakları bildirildi.

Editör: Ömer Ceylan