Espiye L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Manevi Rehberlik Birimi görevlileri rehberliğinde hafızlığını tamamlayan Kaled Zref için "Hafızlık İcazet Programı" gerçekleştirildi.

Espiye L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti, protokol konuşmalarıyla program devam etti.

20240108 H A F I Z02

Programa katılan Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, hükümlülerin hafızlık eğitimi alarak topluma daha donanımlı bireyler olarak geri dönmelerinin önemine değindi.

20240108 H A F I Z03

Adaletin, eğitim ve rehabiliteyle birleştiğinde toplumun güvenliği için daha etkili bir araç haline geldiğini ifade eden Vali Serdengeçti, hükümlülerin bu süreçte gösterdikleri çaba ve başarıyı takdir ettiğini belirtti.

Giresun Cumhuriyet Başsavcı Zeynel Abidin Akkiraz ise üç kişinin daha hafızlık eğitiminin sürdüğünü belirterek hafızlık eğitimi alanlar için özel koğuş oluşturulduğunu ifade etti. 

20240108 H A F I Z04

Konuşmaların ardından Giresun İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, hükümlü Hafız Kaled Zref’e cübbe ve sarığını giydirerek icazet belgesini verdi.

Program, Espiye İlçe Müftüsü Osman Gülbe’nin yaptığı dua ile son buldu.

İcazet merasimine, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Espiye  Kaymakam Vekili Seda Ünlü,  Giresun İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Cihat Özer, Espiye Cumhuriyet Savcısı Çağlar Bastaban, Espiye Cumhuriyet Savcısı Muhammed Yazıcı, Espiye Hakimi Yunus Özbek, Espiye İlçe Emniyet Müdürü Yahya Aslan, Espiye İlçe Jandarma Komutanı Salih Yahya, Espiye Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Celil Yetim, din görevlileri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, hafızlık eğitimi alan mahkumlar ve aileleri katıldı.