Huzur İmam Hatip Ortaokulu ile  farklı okullardan öğrencilerin ara tatilde bir araya geldiği "Cennet Çiçekleri" sohbet gurubu kapanış programı düzenlendi.

Ara tatilde çevrim içi olarak düzenlenen kampın kapanış programına bağlanan  Sivas İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, "Cennet Çiçekleri" adıyla gerçekleştirilen programa katılım sağlayan öğrencileri tebrik ederek, öğrencilerin kampta edindikleri kazanımları ve iyilikleri devam ettirmelerini istedi.

Ülkemizin geleceği olan gençlerin milli ve manevi değerler ekseninde yetişmesi için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirten Müftü Altunkaya, Gazze’de yaşanan insanlık dışı zulme de  öğrencilerin dikkatini çekerek, "Gazze’de kardeşlerimizin ve özellikle çocukların yaşadığı zulmü maalesef izliyor ve görüyorsunuz. Oradaki kardeşlerimize elimizden ne gelirse yapmak mecburiyetindeyiz çünkü bu bizim kardeşlik hukukumuzdur." dedi.

Öğrencilerin çevim içi düzenlenen yarışmadan elde ettikleri 100 TL’lik ödülleri ise Filistin’e bağışlamak istemeleri dolayısıyla Müftü Altunkaya öğrencileri tebrik ederek, "Bu örnek davranışınız dolayısıyla sizleri yürekten tebrik ederim. Sizlerin duası ve çabası ile oradaki zulmün biteceğine inanıyorum. Bu tutum ve davranışınız hiç kaybolmasın." diye konuştu.

Sivas Kamp Bağış 11

Çevrim içi programda öğrencilerin 10 bin TL’lik bağışını Filistin’e  gönderilmek üzere teslim alan Müftü Altunkaya, yardım makbuzunu öğrencilerle paylaştı.

Altunkaya  konuşmasının sonunda "Cennet Çiçekleri" ara tatil çevrim içi kamp programının düzenlenmesinde emeği geçen Huzur İmam Hatip Ortaokulu Müdürü  Bahadır Çetin’e Çimento Cami İmam Hatibi Turan Arslan’a, İl Müftülüğü  Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni  Seyit Muhammet Kılıç’a ve destek sağlayan tüm gönüllülere teşekkür etti.