Çanakçı İlçe Müftülüğü Hacı Nazım Öztürk Kur’an Kur’an Kursunda hafızlık yapan ortaokul ve lise öğrencileri Trabzon gezisinde bir araya geldi.

"Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi" kapsamında gerçekleştirilen 1 günlük gezi programına 40 kişi katıldı.

Trabzon’un Maçka, Arsin ve Ortahisar ilçelerini kapsayan gezi programı kapsamında öğrenciler, aileleri ve Kur'an kursu öğreticileri, Trabzon’un önemli tarihi ve turistlik gezi alanlarından olan Maçka Sümela Manastırı ve Ayasofya Camii’nin yanı sıra  Arsin Yeşilyalı Hacı Hasan Efendi Kur'an Kursu Külliyesi ile bir alışveriş merkezini ziyaret etti. 

Gezi hakkında değerlendirmelerde bulunan Çanakçı İlçe Müftüsü Yunus Özdamar, “Çok zor ve ulvi bir görevi üstlenen hafız öğrencilere moral ve motivasyon sağlamak gerekir. Bu vesileyle belli aralıklarla şehir içi ve şehir dışını kapsayan gezi programları düzenlemekteyiz. Düzenlediğimiz etkinliklerden çok güzel geri bildirimler almaktayız. Bu gezimize öğrenci velilerini de dahil ederek daha kapsamlı bir organizasyon gerçekleştirdik.” dedi.

20240501 T R A B Z O N G E Z I S I01