Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Etimesgut Tevhid Camii Ayyıldız Diyanet Gençlik Merkezi ve Hz. Enes Bin Malik Camii ve 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nun açılışlarına katıldı.

Başkan Erbaş, gençlik merkezi açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sahip olduğu genç nüfusa dikkati çekerek, onlara peygamber ahlakını ulaştırmaları gerektiğini söyledi.

Allah'ın Hz. Muhammed'i "davetçi, uyarıcı, müjdeleyici" olarak gönderdiğine işaret eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Başkanlık bünyesinde görev yapan hocaların da peygamber varisleri olarak toplumun her kesimine ulaşmasını istedi.

Camilerin minberlerinden ve kürsülerinden Hz. Muhammed'in ahlakını topluma anlattıklarını belirten Başkan Erbaş, camilerde gerçekleştirilen ders programlarına vatandaşları davet etti.

Konuşmasının ardından Ayyıldız Diyanet Gençlik Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren Erbaş, merkezdeki faaliyet alanlarını inceledi, çocuklar, gençler ve hocalarla sohbet etti.

- "Şehirlerin medeniyet merkezleri camilerdir"

Hz. Enes Bin Malik Camii ve 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nun açılışına da katılan Başkan Erbaş, camilerin "Beytullahın şubeleri" olduğunu ifade ederek, buraların Müslümanları bir arada tutan mekanlar olduğunu vurguladı.

"Şehirlerin medeniyet merkezleri camilerdir" diyen Erbaş, camilerde sadece ibadet edilmediğini, buradan Allah'ın, dinin ve toplumun değerlerinin halka anlatıldığını dile getirdi.

Caminin aynı zamanda mahallenin mektebi olduğunu, sadece namaz kılınması için yapılmadığını belirten Prof. Dr. Erbaş, herkese burada yapılacak derslere katılmaları çağrısında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, katılımcılardan, Gazze halkına ve İsrail'in saldırılarında hayatını kaybedenler için dua etmelerini istedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdele keserek Hz. Enes Bin Malik Camii ve 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nun açılışını gerçekleştirdi.