Hacı Bayram Veli Camii’nde düzenlenen programda sabah namazını kıldıran ve Kur’an-ı Kerim okuyan Başkan Erbaş, okunan tesbihatlar ve getirilen salavatların ardından Filistin ve şehitler için dua etti.

Başkan Erbaş, duasında şu niyazda bulundu:

“Ya Rabbel Alemin! Şu anda dünyanın çeşitli yerlerinde zulme uğrayan kulların var. Özellikle Gazze, Filistin, Kudüs, Doğu Türkistan, Arakan, Hindistan, Keşmir, Libya, Irak ve Suriye’deki bütün mazlumların kurtuluşu için dua ediyoruz, dualarımız kabul eyle. Mazlumlara yardım eyle, zalimleri kahreyle Ya Rabbi!

İlahi Ya Rabbi! Bizlere birlik, beraberlik ve barış içerisinde yaşamayı nasip eyle. Dünyayı, kaosa, kargaşaya, savaşa sürüklemek isteyen, dahili ve harici zalimlere, hainlere fırsat verme Ya Rabbi!

Milletimizi, devletimizi ilelebet payidar eyle, vatanımızı, ezanımızı, bayrağımızı her türlü kötülüklerden ve kötülerin şerlerinden muhafaza eyle Ya Rabbi!

İlahi Ya Rabbi! Bizleri Kur’an’ın ve habibin Muhammed Mustafa’nın (sas) yolundan ayırma. Gençlerimizi, çocuklarımızı imanlı, inançlı, namazlı, secdeli bir şekilde yetiştirmeyi bizlere nasip eyle Ya Rabbi! Vatan, millet, ezan, bayrak sevgisini, Senin sevgini, Habibinin (sas) sevgisini kalplerine yerleştirmeyi bizlere nasip eyle Ya Rabbi!

İlahi Ya Rabbi! Şanlı ordumuzu karada, havada, denizde her yerde ve her zaman sınırlarımızın içinde ya da dışında yapmış olduğu mücadelede muzaffer eyle.

Bedir’den Malazgirt’e, Çanakkale’den günümüze, vatan için, millet için, i’la-yi kelimetullah için fedai can etmiş olan bütün şehitlerimize rahmet eyle, gazilerimize şifalar, hayırlı ömürler nasip eyle Ya Rabbi!”