Bahçelievler Cemil Meriç Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen program, Yenibosna Merkez Camii Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Kurra Hafız Arif Yeşilyurt’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda konuşan İlçe Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, hafızlara ve velilerine gösterdikleri emeklerinden dolayı teşekkür ederek hafızların dinine, vatanına ve milletine hayırlı bireyler olmalarını temenni etti.

Bahçelievler İlçe Müftüsü Mustafa Kayış açılış konuşmasında Kur’an-ı Kerim öğrenmenin, öğretmenin ve hafızlığın öneminden bahsederek emeği geçen Kur’an Kursu Hocalarına, öğrenci velilerine, programa katılanlara ve katkı sunanlara teşekkür etti. 

Hafız öğrencilere icazet belgeleri İstanbul İl Müftü Yardımcısı Ayşe Coşkun tarafından verildi. Ayrıca hafızlara İlçe Kaymakamı, İlçe Müftüsü, Yenibosna Merkez Camii ve Kur’an Kursu Derneği Başkanı Mehmet Kaya ile hayırseverler tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

Hafızların velileri ile vatandaşların katıldığı program, hafızların eğitimindeki katkılarından dolayı Kur’an Kursu Öğreticilerine Kaymakam Dr. Boztepe tarafından başarı belgesi takdim edilmesiyle sona erdi.

Editör: Ömer Ceylan