Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında izcilik faaliyetlerini yaygınlaştırmak, Başkanlık personelini izci lideri olarak eğitmek, çocuk ve gençlere izcilik konusunda farkındalık kazandırmak amacıyla "İzcilik İş Birliği Protokolü" imzalanmıştı.

Bu kapsamda Anamur İlçe Müftülüğü tarafından Anamur Anadolu İmam-Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda din görevlilerine yönelik "İzcilik Tanıtım Semineri" düzenlendi.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, "Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde ülkenin bütün illeri ve ilçelerinde çocuklara, gençlere yönelik etkin ve güzel hizmetler yapıldığını belirterek milli ve manevi duyguların yerleştirilmesinde izcilik faaliyetlerinin katkısının büyük olduğunu" ifade etti.

Din Görevlileri Izcilik Eğitimi 22

Müftü Fidan, Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye İzcilik Federasyonu ile imzaladığı protokol çerçevesinde din görevlilerine izcilik faaliyetleri hakkında bilgi vermek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bu semineri düzenlediklerini belirtti.

Din görevlilerine izcilik hakkında bilgiler veren Kahramanmaraş İl DİB-TİF (Türkiye İzcilik Federasyonu) Sorumlusu Zafer Önder ise izcilik faaliyetleri ile gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlak sahibi bireyler olarak yetişmelerini amaçladıklarını söyledi.

İl DİB–TİF Sorumlusu Zafer Önder tarafından verilen seminerde izciliğin tarihçesi, izci kampları, izciliğin dünyada yayılması, izcilik metotları ve izcilerin yaptığı aktiviteler hakkında din görevlilerine bilgiler verildi.