Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından ülke genelinde başlatılan "Özgür Filistin’in Yanındayız" yardım kampanyasına Kur’an kursu öğrencileri ve velilerinin destekleri sürüyor.

Sivas Merkez Kılıçlar Kur’an kursu velilerinin destekleriyle öğrencilerin kumbaralarında biriktirdikleri 20 bin 890 Türk Lirası Filistinli çocuklara ulaştırılmak üzere TDV Sivas Şubesi Başkanı ve İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya’ya teslim etti.

sivas-filistin-yardım-44

Ziyarette desteklerinden dolayı öğrencilere teşekkür eden İl Müftüsü Altunkaya, "TDV Genel Merkezi Koordinesinde Filistin için başlatılan yardım kampanyasına 7’ den 70’ e tüm halkın destek sağlaması, Türk milletinin yardımseverlik konusunda tüm dünyaya örnek olan bir millet olduğunu bir kez daha göstermiştir." dedi.

sivas-filistin-yardım-11

Müftü Altunkaya, "Türk Milleti olarak yardımseverlik hususunda tüm dünyaya örnek olan bir milletiz. Dünyanın neresinde olursa olsun zulüm ve eziyet gören, sıkıntı yaşayan insanlara millet olarak yardımcı olmaya çalışıyor, zulmün nerede, nasıl yaşandığına bakmadan yardım elimizi uzatıyoruz. Buda bizim ne kader alicenap bir millet olduğumuzun ispatıdır.  Minik öğrencilerimiz de bu duygularla kendi harçlıklarını Filistin’e gönderilmek üzere bize teslim etmeleri bizleri çok duygulandırdı. Göstermiş oldukları bu hassasiyetten dolayı güzel yavrularımızı, ailelerini ve hocalarımızı ayrıca tebrik ediyorum." diye konuştu.

sivas-filistin-yardım-33

Editör: Ömer Ceylan