Köln DİTİB Genel Merkez’de gerçekleşen seminere; DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, 2023 Umre Organizasyonu Koordinatörü Ahmet Sinan Kara ve İbrahim Halil Karaman, kafile başkanları, grup ve merkez görevlileri katıldı.

Ditib Umre 3

- "Umre ibadeti gönülleri inşa etmektir"

Seminer Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlandı. 2023 Umre Organizasyonu Koordinatörü Ahmet Sinan Kara ve İbrahim Halil Karaman, umre ibadetinin gönülleri inşa etme açısından önemli bir ibadet olduğunu vurgulayarak, kafile görevlilerine umre ibadetini sağlıklı, güvenli ve huzur içinde yerine getirebilmeleri için görev ve sorumluluklarının yanı sıra organizasyonun işleyişi hakkında bilgi verdi.

Ditib Umre 2

- "Gençler umre ziyaretine yoğun ilgi gösterdi"

DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, bu yıl umre organizasyonuna özellikle gençlerden büyük ilgi olduğunu belirterek, geçmiş yıllara kıyasla bu yılki umre talebinin daha yüksek olduğunu ifade etti.

Ditib Umre 4

Kuzey, "Hayırlı ve bir o kadar da zorlu bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Kutsal topraklara yapılan bu yolculuk, ziyaretlerin ve vuslatların en değerlisidir. Bu güzelliklere ulaşmak her Müslümana nasip olmuyor. Bu nedenle umre ibadetini umrecilere en iyi şekilde yaşatmamız gerekiyor. Bu yolculuğun bilincinde, her bir umrecinin kalbini hoş etmeye çalışacağız. Uyum, koordinasyon, ekip çalışması ve paylaşım içinde umre ibadetini tamamlayacağız. Rabbim, umrecilere salim bir şekilde gitmeyi ve manevi zenginliklerle geri dönmeyi nasip etsin. Yolculuğunuzun kolay, ibadetlerinizin makbul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum." dedi.

Ditib Umre 1

2023 Aralık Umre Organizasyonu kapsamında, Almanya'dan gidişlerin 23-25 Aralık tarihleri arasında Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Köln, Münih, Nürnberg, Stuttgart havalimanlarından gerçekleşeceği ve dönüşlerin ise 6-7 Ocak tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.