Tatile girecek olan Kindermoschee grubu minik öğrenciler için düzenlenen törene; Hannover DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Kadir Kızıltepe, veliler ve çocuklar katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen törende çocuklar salavatlar eşliğinde salona girdi.  

Din görevlisi Muammer Ağyar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Hannover DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Kadir Kızıltepe, camilerde eğitim-öğretim faaliyetlerinin önemine vurgu yaptı. Din görevlisi, öğrenci ve veli iş birliğine dikkat çeken Kızıltepe, "Dinimizin güzelliklerini bu yaşta öğrenmeye başlayan yavrularımızın hayatları boyunca dinine, topluma ve insanlığa faydalı hizmetler etmeyi Yüce Mevla’dan temenni ediyorum. Öğrencilerimizin yetişmesinde emek sarf eden din görevlisi Muammer Ağyar ile eşi Leyla Ağyar’a ve fahri öğreticilere ayrı ayrı teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

Kindermoschee öğrencileri tarafından namaz sureleri, Kur’an-ı Kerim, ilahi ve duaların okunduğu törende miniklerin sema gösterisi de büyük beğeni ile takip edildi.

Tören, Kur’an-ı Kerim okumaya başlayan 4 minik öğrenciye ve tüm öğrencilere karne ile birlikte çeşitli hediyeler takdimi ile sona erdi.

Editör: Avrupa Haber Merkezi