Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Hürth Camii dernek başkanı Şeref Turna’nın düzenlediği özel bir programla camiye maddi ve manevi katkı sunan gönüllü kadın üyelere "Teşekkür Belgesi" takdim edildi.

Caminin kuruluşundan bugüne kadar kadınların samimi ve özverili emeklerine vurgu yapan Hürth Camii Dernek Başkanı Şeref Turna, caminin kadın üyelerine duydukları minnettarlığı ifade ederek fedakarlıklarıyla cami cemaatini güçlendirdiklerini belirtti.

Turna, "Kuruluşumuzdan bugüne, gönüllü kadın üyelerimizin katılımı ve destekleriyle, camimizin sadece bir ibadet mekanı olmaktan öte, bir yaşam merkezi haline geliştir. Camimizde düzenlenen etkinlikler, eğitim programları ve Ramazan, Kurban ve diğer yardım faaliyetleri gibi birçok alanda sizlerin özverili çalışmalarınız bugünlere gelmemde belirleyici rol oynamıştır. Bugün sizlere minnettarlığımızı sunmak ve teşekkür etmek için buradayız." dedi.

Kadınların cami cemaatinin önemli bir parçası olduğunu vurgulayan Turna, "Sizler, cami cemaatinin önemli bir parçası olarak, gönüllü çalışmalarınızla camimizin ruhunu canlandırıyorsunuz. Sizlerin destek ve gayretleri olmadan bu güzellikleri elde etmek mümkün olmazdı. Hepinize teşekkür ediyoruz ve bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Gönüllü kadın üyelerin isimleri tek tek okunarak teşekkür belgeleri takdim edildi.

Programın sonunda, gönüllü kadın üyeleri adına konuşan kadın kolları başkanı Gülşen Doğan ise "Cami, bizim için bir aile gibi. Burada birlikte çalıştığımız kadınlarla güçlü bir bağ kuruyoruz. Birlikte projeler üretiyor, etkinlikler düzenliyoruz. Topluma hizmet etmek, özellikle de camimizi daha aktif hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu ulvi çalışmalarda yer aldığımız için gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Editör: Avrupa Haber Merkezi